چاپ : چهار شنبه، 2 فروردين 1402 ساعت 16:52
http://guilanhim.ir/?post=2611
امتیازات منطقه آزاد انزلی برای شتاب صنعتی و تجاری گیلان مفید است
قوانین و مقررات -

فرهاد دلق پوش از دو واحد صنعتی مستقر در منطقه آزاد انزلی به اتفاق محمد حسین قربانی، نماینده سابق مردم آستانه اشرفیه و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی، بازدید نمود و درحاشیه این بازدید اظهار داشت: امتیازات منطقه آزاد انزلی برای شتاب صنعتی و تجاری گیلان مفید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گیلان در بازدید از واحد های تولید کننده ماسک و پوشاک  در انزلی گفت: تولید ماسک بهداشتی در شرایط کرونایی برای کمک به نظام سلامت بسیار حایز اهمیت است و تولید پوشاک باکیفیت برگرفته از فرهنگ اصیل ملی و دینی، قابل تحسین و شایسته حمایت همه جانبه است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال قریب به 200 نفری دردو واحد صنعتی مورد بازدید، تاکید کرد: در راستای حمایت بیشتر از بخش تولید، بزودی مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در گیلان با هدف رفع چالشهای بخش تولید در کمترین زمان ممکن در محل سازمان صمت گیلان، افتتاح می گردد.

دکتر دلق پوش مزیت و ظرفیت منطقه آزاد را برای پویایی اقتصادی گیلان بسیار اثر بخش دانست و تصریح کرد: منطقه آزاد از برخی مقررات جاری کشور خارج بوده و با داشتن مزایایی نظیر؛ معافیت های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، عدم وجود تشریفات زاید ارزی، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات و جذب سرمایه گذاری خارجی می تواند به توسعه سرزمین اصلی کمک کند.

رئیس سازمان صمت گیلان در عصر کاری خود از دو شرکت لوتوس تجارت خزر در زمینه تولید ماسک سه لایه جراحی در دو شیفت کاری با ظرفیت تولید ۳۰۰.۰۰۰ عدد ماسک در روز و همچنین شرکت افرند تاج در زمینه  تولید انواع پوشاک زنانه و بچگانه با برند هارمونیا در منطقه آزاد انزلی بازدید نمود و از نزدیک در جریان مشکلات و پیشرفت تولید آنها قرار گرفت.

666677

index

666

22

 
 
چهار شنبه، 7 آبان 1399 ساعت 07:24