کسری ۳ هزار مگاوات برق در شهرک‌ها | ۶ هزار هکتار زمین به شهرک های صنعتی اضافه می شود

به گزارش روابط عمومی خانه صمت گیلان به نقل از مهر؛ معاون وزیر صمت ضمن اشاره به اضافه شدن ۶ هزار هکتار زمین به شهرک های صنعتی تا پایان سال، گفت: شهرکها و نواحی صنعتی کشور حداقل ۲ هزار و ۱۰۰ لیتر کسری آب و ۳ هزار مگاوات کسری برق دارند.

 علی رسولیان در مورد توسعه زمین‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی، اظهار کرد: پارسال ۷ هزار هکتار زمین به شهرک‌های صنعتی کشور اضافه شد که ۳ برابر سال قبل آن بود و طبق برنامه ریزی ها تا پایان امسال نیز ۶ هزار هکتار دیگر به وسعت آنها اضافه می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مورد تأمین آب و برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز گفت: برآوردها حاکی از آن است که تأمین هر مگاوات برق برای شهرک‌های صنعتی کشور ۲.۵ میلیارد تومان و خرید هر یک مترمربع زمین صنعتی با نرم خدمات آن شامل برق و آب و گاز در شهرک‌های صنعتی ۷۷۰ هزار تومان هزینه دارد.

رسولیان افزود: هر هکتار زمین صنعتی نیازمند ۲۵۰ کیلووات برق و کمتر از ۲ میلی‌متر آب و جاده و راه دسترسی است.

کسری ۳ هزار مگاوات برق در شهرک‌ها

وی ادامه داد: اگرچه شاخص‌های تولید در سال گذشته نسبت به یک سال قبل از آن دو برابر توسعه داشته است اما هم اکنون شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور حداقل ۲ هزار و ۱۰۰ لیتر کسری آب و ۳ هزار مگاوات کسری برق دارند.

معاون وزیر صمت اظهار کرد: میزان آب در اختیار شهرک‌های صنعتی کشور ۱۸ هزار لیتر بر ثانیه است که از این میزان بخشی در فرآیند تصفیه هدر می‌رود، اما ۴ چهار هزار لیتر بر ثانیه می‌تواند دوباره به چرخه استفاده بازگردد.

رسولیان ادامه داد: همچنین ۲۵۰ تصفیه خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد و ۱۸ تصفیه خانه نیز در حال ساخت است.

به گفته وی، ۱۸۰ هزار مترمکعب فاضلاب در این تصفیه خانه‌ها در شبانه روز تصفیه می‌شود که ۳۵ هزار مترمکعب از آن به صنعت بازمی گردد که البته ۱۵ هزار مترمکعب دیگر به این میزان اضافه خواهد شد.

رسولیان همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از معضلات آینده بخش صنعت کشور آب است، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از سال گذشته خرید پساب‌های شهری را برای صنایع آغاز کرده است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: در این راستا تاکنون نزدیک به ۶۰ میلیون مترمکعب پساب در شهرهای مختلف توسط این سازمان خریداری شده که مقداری از آن نیز به صنایع اختصاص یافته است.

یک شنبه، 18 دی 1401 14:47
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
* تماس با ما

آدرس:گیلان- رشت- بلوار امام خمینی- کوچه دانشگاه پیام نور- جنب ناحیه کارگاهی سپیدرود رشت- ساختمان کسب و کار

تلفکس :33721349-013
واتساپ: 09028360408
ایمیل: him.guilan@gmail.com
کانال اطلاع رسانی:guilanhim@
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد