اجرای طرح رایگان اعتبارسنجی زیست محیطی برای بنگاه های کوچک و متوسط| بهره مندی از منابع مالی ارزان‌تر از سوی بانک‌های دنیا

 

اتاق بازرگانی بین‌المللی طی فراخوانی، بنگاه‌های کوچک و متوسط را به مشارکت در طرح SME 360X دعوت کرد. بنگاه‌های اقتصادی با شرکت در این طرح، میزان اثرگذاری کسب‌و‌کار خود بر محیط‌زیست را از طریق تکمیل فرم آنلاین مربوطه در سایت ICC و دریافت امتیاز می‌سنجند.

اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) به مانند سایر نهادهای بین‌المللی در تلاش است تا فعالان کسب‌و‌کار و صاحبان مشاغل را به رعایت استانداردهای زیست‌محیطی تشویق و ترغیب کند.

طرح SME 360X یک ابزار ارزیابی دیجیتال است که شرکت‌های کوچک‌و‌متوسط می‌توانند بر مبنای آن، میزان اثرگذاری کسب‌و‌کار خود بر محیط‌زیست از جمله، انتشار گازهای گلخانه‌ای، صرفه‌جویی در مصرف آب، بازیافت زباله، پیشگیری از آلودگی آب،هوا و خاک را اندازه‌گیری و ارزش‌گذاری کنند.

بر این اساس، پس از آنکه بنگاه‌های اقتصادی داده‌های اصلی زیست‌محیطی خود را روی پلتفرم SME 360X بارگذاری کردند، این سامانه به طور خودکار برآورد نمره پایداری و ارزیابی زیست‌محیطی، مبتنی بر سیستم معیار جهانی پایدار را ارائه می‌دهد.

اتاق بازرگانی بین‌المللی همچنین اعلام کرده‌است که بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های کوچک و متوسط که امتیاز مورد تایید حفظ محیط‌زیست را در این سامانه دریافت کرده باشند، امکان دسترسی به منابع مالی ارزان‌تر از سوی بانک‌های دنیا را خواهند داشت و می‌توانند کسب‌و‌کار خود را با ریسک کمتری بیمه کنند.

به همین منظور، اتاق بازرگانی بین‌المللی اقدام به راه‌اندازی آزمایشی طرح SME 360X از تاریخ 22 سپتامبر 2021 (31 شهریور ماه 1400) کرده‌ است. این طرح برای تمامی مشاغل در سرتاسر جهان در دسترس است. در دوره آزمایشی این پلتفرم، بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، اتاق‌های بازرگانی و سازمان‌های تجاری می‌توانند تا پیش از راه‌اندازی تجاری این طرح که قرار است اواخر سال جاری میلادی رونمایی شود، به صورت رایگان در طرح SME 360X مشارکت کنند.

بر اساس اعلام ICC، این فرصت تا پایان ماه نوامبر 2021 (9 آذرماه 1400) به صورت رایگان در اختیار اعضا قرار می‌گیرد و پس از این مهلت، ثبت‌نام روی این پلتفرم با پرداخت هزینه امکان‌پذیر خواهد بود.

شرکت های کوچک و متوسط برای ثبت‌نام در این طرح می‌توانند به سایت اتاق بازرگانی بین‌المللی به نشانی  https://iccwbo.org مراجعه کنند.

بروشور معرفی طرح SME360X

پنج شنبه، 29 مهر 1400 15:22
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
* تماس با ما

آدرس:گیلان- رشت- بلوار امام خمینی- کوچه دانشگاه پیام نور- جنب ناحیه کارگاهی سپیدرود رشت- ساختمان کسب و کار

تلفکس :33721349-013
واتساپ: 09028360408
ایمیل: him.guilan@gmail.com
کانال اطلاع رسانی:guilanhim@
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد