تمدید مهلت زمانی ارسال اظهارنامه ارزش افزوده دوره های سوم و چهارم 1399، صورتهای مالی حسابرسی شده و …

رئیس کارگروه اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در مورد اقدامات ستاد برای کسب و کار‌ها افزود: عملیات اجرایی وصول مالیات مستقیم تا بهمن ماه 1399 متوقف خواهد شد، برای صدور و تمدید پروانه کسب و کار‌های اقتصادی اشخاص حقیقی نیاز به اخذ گواهی پرداخت مالیاتی نخواهد داشت.

نهاوندیان تصریح کرد: در مورد اظهارنامه مالیات ارزش افزوده که هر سه ماه باید واحد‌های اقتصادی پر کنند، تسلیم آن برای دوره سوم و چهارم سال ۹۹ یک ماه تمدید می‌شود که در این مدتی که کسب و کار‌ها تعطیل هستند این فشار زمانی از روی آن‌ها برداشته شود[یعنی مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده پاییز 1399 تا 1399/11/15 و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده زمستان 1399 نیز تا 1400/02/15 خواهد بود].

وی افزود: جرائم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون تجمیع عوارض تا پایان سال ۹۹ تمدید می شود که فرصت بیشتری خواهند داشت. مهلت قانونی برای اعتراض به اوراق مالیاتی که ابلاغ می‌شود[زمان خاتمه اعتراض به آنها از اول آذر ۱۳۹۹ باشد] به مدت یک ماه و نیم این اعتراض تمدید خواهد می‌شود.

رئیس کمیته اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در مورد مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقوقی که در فاصله آذر و دی زمان آن‌ها باشد تا پایان بهمن ماه تمدید می‌شود و برای ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده [سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398] تا آخر بهمن ماه 1399 این مهلت تمدید می‌شود.

وی در مورد صدور مجوز‌ها گفت: همه مجوز‌هایی که هر دستگاهی لازم بود صادر کند اگر زمان آن تا اول بهمن ماه به پایان می‌رسد به طور اتوماتیک تا بهمن ماه تمدید می‌شود و نیازی به مراجعه به نهاد‌ها و دستگاه‌ها در این دو ماه نخواهند داشت.

نهاوندیان در مورد پرداخت عوارض پیشه شهرداری‌ها اظهار داشت: مهلت این عوارض تا اول بهمن ماه تمدید شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در مورد تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کسب و کار‌های شدیداً آسیب دیده در دوران تعطیلات بیان داشت: در کارگروه اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا ۱۴ رسته به عنوان رسته‌های آسیب دیده شدید شناسایی شد مانند واحد‌های گردشگری که مقدار زیادی از کسب و کار‌های آن‌ها از دست رفته است.

وی افزود: اقساط تسهیلات دریافتی آن‌ها که مورد پرداخت آن‌ها در آذر ماه است یک ماه تنفس خواهند داشت و به پایان دوره می‌رود تا مشمول هیچ جریمه تاخیر نشوند و اگر هم پرداخت دفعی داشتند آن هم یک ماه تمدید می‌شود.

نهاوندیان بیان داشت: اگر خدای نکرده در فاصله آذر ماه که تعطیلات کسب و کار بوده مشکلات مالی طوری شد که از این واحد‌ها کسی با چک برگشتی مواجه شود با مراجعه به بانک آثار مترتبه چک برگشتی که تنبیهاتی در سیستم بانکی است آن آثار انجام نمی‌شود، اما لازم است به بانک مراجعه کنند و شرایط خود را اعلام کنند و همچنین در این واحد‌ها قبض گازی که مهلت زمانی پرداخت آن‌ها از اول آذر است تا پایان دی این مهلت به مدت دو ماه امهال خواهد شد و بعد می‌تواند پرداخت کند.

 

خلاصه تصمیمات مربوط به عموم کسب و کارها:

-عمليات اجرايي وصول ماليات مستقيم تا بهمن ماه متوقف شد.

-صدور و تمديد پروانه کسب و کار واحدهاي اقتصادي نيازمند اخذ گواهي پرداخت مالياتي نخواهند داشت.

-مهلت تسليم اظهارنامه ماليات ارزش افزوده (که در شرايط عادي هر سه ماه يک بار از سوي واحدهاي اقتصادي پر مي شود) براي دوره سوم و چهارم سال ۹۹ به مدت يک ماه تمديد شد.

-بخشودگي جرائم پرداخت نشده بدهي هاي ماليات و عوارض در صورتي که همه اين ها را پرداخت کنند تا پايان سال ۹۹ تمديد مي شود.

– مهلت اعتراض به اوراق مالياتي به مدت يک و نیم ماه مهلت تمديد شد.

-مهلت تسليم اظهارنامه ماليات عملکرد اشخاص حقوقي که بايد در فاصله آذر تا دي 1399 انجام مي شد تا پايان بهمن تمديد شد.

-همه مجوزهايي که دستگاه ها لازم بوده صادر کنند اگر زمان آن ها تا اول بهمن بوده تا پايان بهمن به طور اتوماتيک تمديد مي شود و نيازي به مراجعه به نهادها و دستگاه ها نيست.

-مهلت پرداخت عوارض کسب و پيشه شهرداري ها تا اول بهمن تمديد شد.

 

 

 

چهار شنبه، 10 دی 1399 09:55
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد