مشکل تولیدکننده پول نیست/ «صمت» راه صادرات را هموار کند

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی تصریح کرد: بخش معدن با مشکلات بسیاری روبروست. این بخش که می توانست جایگزین خوبی برای نفت باشد، امروزه با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می کند؛ بنابراین باید کاری کنیم تا هر روز دستخوش آیین نامه و بخشنامه نشود. در حال حاضر، مهم‌ترین کاری که وزارت صمت باید انجام دهد، رتق و فتق مشکلات ارزی تولیدکنندگانی است که صادرات دارند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران معتقد است: امروز مهم‌ترین کارهایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای هموار کردن مسیر تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی انجام دهد، مشکل ارز را حل کنند.

وی ادامه داد: من با اینکه مشکل تولید را پول بدانیم کاملا مخالف هستم چرا که امروزه با تسهیلات بانکی نمی توان کمکی به تولید کرد، بلکه باید مشکلات دیگر را رفع کرد. در این میان باید راه را برای صادرات هموار کرد تا منابع ارزی مورد نیاز هم تامین شود.

به گفته رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، امروزه به دلیل همین مشکلات ارزی، بسیاری از کالاهایی که تولیدکنندگان و تجار با مشکلات بسیار و دور زدن آمریکا وارد کشور کردند ماه هاست که در گمرکات مانده است.

سهل‌آبادی با تاکید بر اینکه وزارت صمت باید بر مسائلی متمرکز شود که امروز برای تولید مهم است، تصریح کرد: اگرچه همه به دنبال رونق صادرات بودیم، اما حالا این موضوع به یک بن بست تبدیل شده است؛ بنابراین وزارت صمت باید با همکاری بانک مرکزی به دنبال راهکارهایی باشد که فعالان اقتصادی مجبور به پرداخت دموراژ و هزینه های اضافی برای ترخیص کالاهای خود نشوند.

چهار شنبه، 30 مهر 1399 12:36
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد