فعال‌سازی کلینیک صنعتی برای عارضه یابی شهرک های صنعتی گیلان

فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بررسی، گفت: رفع مشکلات شهرک و نواحی صنعتی و عارضه یابی آنها در دستور کار کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جهش تولید است.

دلق پوش با بیان اینکه کمبود زمین صنعتی؛ زنگ خطری برای توسعه فعالیت‌های صنعتی در گیلان است، تصریح کرد: به شدت نیازمند تمهیدی ویژه برای پیشگیری از این چالش صنعتی در سطح استان هستیم. برای استقبال از سرمایه گذاران صنعتی و ایجاد اشتغال در این حوزه، باید اراضی مستعد خریداری و آماده سازی شود.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان؛ ضمن مطالبه، احصا مشکلات نواحی و شهرک‌های صنعتی از مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان، فعال‌سازی کلینیک صنعتی برای عارضه یابی دقیق مشکلات خواستار شد و گفت: مهیا کردن فضای سبز دلپذیر و زیبا سازی شهرک‌های صنعتی برای جذب سرمایه گذاران باید در دستور کار آن شرکت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته صنعتی، در ورودی شهرک‌های صنعتی ویترینی از محصولات تولید شده واحدهای صنعتی مستقر در آن شهرک‌ها به صورت نمایشگاه دائمی با مشخصات کامل وجود دارد. پیشنهاد می‌شود برای ورودی شهر صنعتی سفیدرود و شهر صنعتی رشت، نظیر این نمایشگاه‌ها در راستای حمایت از تولیدات داخلی با همکاری واحدهای صنعتی مستقر در همان شهرک ایجاد گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به بررسی مشکلات شهرک صنعتی سفیدرود پرداخت و افزود: ۹۷ واحد صنعتی در شهرک سپیدرود فعالیت دارد و دارای امکانات فیبر نوری، گاز، برق مناسب و کانال کشی فاضلاب است و تصفیه خانه فاضلاب صنعتی این شهرک در حال احداث می‌باشد و در سال گذشته ۱۱ واحد صنعتی جدید در شهرک سفیدرود به بهره‌برداری رسیده‌اند.

یک شنبه، 11 خرداد 1399 09:25
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد