رئیس سازمان صمت گیلان ؛ اصناف خرد، مویرگ های های حیاتی ارتزاق بازار و جامعه هستند

رئیس سازمان صمت گیلان، رعایت موازین بهداشتی و خدمت رسانی مطلوب صنوف و بازاریان گیلان را در پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در گیلان قابل تحسین دانست و افزود: صنوف خرد به عنوان مویرگ های حیاتی ارتزاق بازار و جامعه نقش ویژه‌ای جهت رفع نیازمندی های مردم حتی در روستاهای کوچک دارند. در بحران کرونا، شبکه عرضه اقلام در بازار و تامین آن به شکل مناسبی توسط همین صنوف خرد و کوچک گیلان به نحو شایسته ای انجام پذیرفت.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود، روی آوردن به کسب و کارهای مجازی و تشکیل پویش در “خانه بمانیم در خانه بخریم” با راه اندازی سایت bihin.ir را بسیار موثر برشمرد و گفت: این اقدام نوآوری ویژه‌ای در حوزه کسب و کار در گیلان بود که منجر به پویایی بخش اصناف و رونق عرصه تجارت گردید و تصمیات کمیسیون نیز در این راستا باید با هوشمندی و دقت کامل جهت جهش اصناف اتخاذ گردد.

رئیس کمیسیون نظارت  گیلان همچنین مصوب کرد: برای هرگونه تغییر نرخ جهت طرح در کمیسیون نظارت استان قبل از آن باید کمیته کارشناسی و ارزیابی مشترک از نهادهای ذیربط تشکیل گردد و وضعیت درخواست تغییر نرخ خدمات یا محصول با چند استان دیگر مقایسه و استعلام شود و سپس پیشنهاد منطقی و کارشناسی به کمیسیون نظارت استان جهت طرح موضوع ارائه گردد درغیر اینصورت موضوع قابل طرح در کمیسیون نظارت نیست.

وی در این جلسه بحث حق الزحمه هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف برخی از شهرستان ها در سال جدید را مورد بررسی قرار داد و گفت: بر اساس آیین نامه و مکانیزم ارزیابی؛ عملکرد هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف گیلان در چارچوب قوانین بررسی می شود و لازم است گزارش عملکرد ماهانه اتاق‌های اصناف و هیئت رئیسه اتحادیه به دبیرخانه کمیسیون نظارت به صورت مرتب ارائه گردد.

رئیس سازمان صمت گیلان به لزوم پاسخگویی روسای اتاق اصناف با توجه به وجه عمومی درآمد اتاق‌های اصناف تاکید نمود و گفت: هیچگونه تخطی از جانب هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف و هیئت رئیسه اتحادیه ها پذیرفته نیست در واقع مسئولیت دارند، از آبروی اصناف صیانت نمایند از هرگونه تخلفی در عرصه صنفی پیشگیری و جلوگیری نمایند، در غیر اینصورت در مواجهه با تخلفات احتمالی آنها، مماشات نخواهد شد و کاملا شفاف سازی می گردد.

یک شنبه، 11 خرداد 1399 09:16
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد