قدردانی رئیس کانون کارفرمایی استان گیلان از واحدهای صنعتی پیشتاز در تأمین مواد ضدعفونی کننده و دارویی استان در ایام شیوع بیماری کرونا

به نام خدا

با سلام و تبریک سال نو و مبعث رسول گرامی اسلام(ص) و اعیاد شعبانیه،

به اطلاع گیلانیان عزیز می رسانم در مدت یک ماه اخیر کارخانجات دارویی و بهداشتی استان سعی وتلاش فراوان نمودند تا کمبودهای بهداشتی استان و کشور را برطرف نمایند.

* شرکت داروسازی سبحان در شهر صنعتی رشت بنا به نیاز جامعه یک خط کامل تولید پماد و کرم دارویی را تبدیل به تولید ژل ضد عفونی نمود. به طوری که روزانه 25 هزار تیوب ژل تولید حتی در ایام تعطیل عید نیز این تولید ادامه دارد. تاکنون بیش از 250 هزار تیوب ژل ضد عفونی به بازار مصرف عرضه نموده است. با تشکر از دکتر شریف اعلم مدیرعامل محترم و همکاران پرتلاش.

* شرکت کاسپین تامین در شهر صنعتی رشت از کارخانجات بزرگ تولید دارو به ویژه آمپول، خط تولید مایع و ژل ضدعفونی راه اندازی و تا کنون بیش از 270 هزار تیوب ژل 60 گرمی و260 هزارمایع ضدعفونی 120ccو 235 هزار مایع ضد عفونی 60cc تولید و به بازار مصرف ارائه نمود. با قدردانی از مهندس صابونی مدیرعامل و مهندس شکوری قائم مقام وکارکنان جهادی این واحد تولیدی.

* کارخانه دارویی بهوزان تولید کننده انبوه مایعات ضد عفونی بیمارستانی و اتاق عمل که این روزها بر فعالیت خود افزوده و بیشتر تولیداتش در بیمارستانها مورد مصرف قرار می گیرد.

* گروه کارخانجات فومن شیمی که موسس آن مهندس موسوی ره پیما گیلانی (فومن) تعدادی کارخانه در شهر صنعتی رشت و شهرهای دیگر مشغول به کار هستند که کارخانه فومن شیمی بهداشتی با خط تولید اسپری ضد عفونی حتی در ایام تعطیل عید نوروز مشغول به کار است که تا کنون صد ها هزار اسپری تولیدی را در اختیار داروخانه ها گذاشته است. با تشکر از مدیران و کارکنان این واحد تولیدی .

* کارخانه دارویی گیلارانکو در شهر صنعتی رشت از قافله دور نماند و با تولید مایعات وژل ضد عفونی به یاری هموطنان برخواست.

* شرکت بهداشتی صام تک با برند نیوساد در شهر صنعتی رشت با تولید پنبه الکلی یکبار مصرف، ژل ضد عفونی و دستمال مرطوب از اولین کارخانجاتی بود که کمر همت بست و با سه شیفت کاری توانست در رفع کمبود ها کمک نماید. با تشکر از دکتر افشین رحیمی وهمکاران جهادی.

* شرکت فومن پرتو شهاب در شهر صنعتی رشت که برای تولید مایع ظرفشویی و... تاسیس شد در این برهه به تولید مایع ضد عفونی پرداخت.

* شرکت شهاب شیمی با برند آی گل در شهرک صنعتی فومن از شروع بحران کرونا و کمبود مواد ضد عفونی یک خط تولید خود را تبدیل به مایع ضد عفونی نمود. به طوری که تاکنون بیش از 200 هزار مایع ضد عفونی 500ccبه بازار مصرف عرضه نمود. با توجه به نیاز جامعه به مایع ظرفشویی و مایع دستشویی و سفید کننده در تولیدات این اقلام نیز کوشا بوده اند. با قدردانی از مهندس شهاب الدین همتی مدیرعامل وهمکاران پرتلاش .

* شرکت بهداشتی فومن وش در شهرک صنعتی فومن با تولید پنبه الکلی یکبار مصرف، ژل و مایع ضد عفونی با برند پنگل، در کمک به این بحران موثر بوده است.

* شرکت جهان الکل لوشان باتمام ظرفیت الکل تولید و به کارخانجات تحویل داد که جای تشکر دارد. البته مصرف الکل کارخانجات گیلان خیلی بیشتر از تولید این کارخانه است که از بیدستان قزوین و سایر شهرها باید تهیه شود.

کارخانجات تهیه ظروف نیز به کمک کارخانجات دارو و بهداشتی شتافتند به مانند شرکت دارو پوش واقع در جاده رشت به تهران، جنب کارخانه دستکش گیلان که تیوب آلومنیومی موردنیاز کارخانجات را سریعا تولید و تحویل داده است. باتشکر وقدردانی از مدیران وکارکنان این واحدصنعتی رشت.

نتیجه فعالیت جهادی کارخانجات دارویی و بهداشتی سبب شده تمام داروخانه های استان ژل و مایع ضد عفونی داشته و به مراجعه کنندگان تحویل می دهند. تولیدات گیلان بیش از مصرف استان شده به طوری که سایر استانها هم می توانند از تلاش تولید کنندگان گیلان استفاده نمایند لازم به ذکر است باید از مسئولین دولتی به مانند معاون اقتصادی استاندار، سازمان صمت، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، معاونت غذا و داروی گیلان، محیط زیست، تامین اجتماعی، استاندارد، امور مالیاتی به ویژه ارزش افزوده و...تشکر نمود که با همدلی به جای ترمز دستی، دنده کمکی تولید کنندگان بوده اند. معتقدم اگر این همدلی و راه اندازی کارهای کارخانجات در پساکرونا هم ادامه داشته باشد، مطمئن باشید شعار سال، جهش تولید در سال 99 محقق خواهد شد.

ان شاءا...

 

محمدرسول سماکچی

رئیس کانون کار فرمایی استان گیلان

هشتم فروردین هزار و سیصد و نود و نه

جمعه، 8 فروردين 1399 13:34
نظرات
نام:  نظر: 

قوانین ارسال

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده خواهد شد
ایمیل: 
متن زیر را در کادر کنار آن وارد کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خانه صنعت معدن و تجارت گیلان می باشد